Piggly Wiggly Coupon Matchups: Aug 19 – 25 | Piggly Wiggly Coupon Matchups: Aug 19 – 25
Free Coupons, Printable Coupons, Grocery Coupons Online


Piggly Wiggly Coupon Matchups: Aug 19 – 25

Posted on Thursday, August 20th, 2015 at 9:04 am
Pin It


piggly wiggly 

Welcome to this week’s Piggly Wiggly Coupon Matchups! Below are the best deals this week but be sure to click the button below to see ALL of this week’s coupon matchups! Please note that prices can vary by region.

Click here to see the complete list
Multi-Item Deals
Save $3 instantly when you mix or match any multiples of 3 participating products in a single transaction

.
Keebler Chips Deluxe Cookies, 11 – 14.8 oz – $2.69
Out-of-Pocket Price: $0.69
Final Price: $0.19
Each wyb 2 using (2) $1/1 coupons, after instant savings, and after redeeming Checkout 51 rebate

.
Kellogg’s Cereal, 12.1 – 15 oz – $2.69

Includes: Frosted Flake Clusters, Apple Jacks or Froot Loops, Corn Pops, or Frosted Flakes

Final Price: $0.69
Using (1) $1/1 coupon and after instant savings
Breakfast & Cereal

.
Post Cereal, 11 – 20 oz – $2.49

Includes: Honey Bunches of Oats, Whole Grain Honey Bunches of Oats, Fruity or Cocoa Pebbles, Waffle Crisp, Honeycrisp, Golden Crisps, or Raisin Bran

Out-of-Pocket Price: $1.94
Final Price: $0.94
Using (1) $0.55/1 coupon an after redeeming MobiSave rebate
Dairy

.
Chobani Greek Yogurt, 5.3 oz – $0.89

Free when you redeem 2000 Pig Points

Final Price: Free
After redeeming Pig Points

.
Dean’s Cottage Cheese, 22 oz – $0.99

Limit 1; sale price good 8/20 – 23

Grains, Pasta & Sides

.
Barilla Pasta, 12 – 16 oz – $0.99
  • $1.00/4 Barilla Pasta Boxes – 8-9-15 RP (exp. 10/04/15)
Final Price: $0.74
Each wyb 4 using (1) $1/4 coupon
Home Supplies

.
Hefty Trash Bgs, 16 – 45 ct – $7.59
Final Price: $4.34
Using (1) $1.50/1 coupon and after redeeming Ibotta and MobiSave rebates
Meat, Poultry & Fish

.
Chicken, Boneless, Skinless, per lb – $1.49

Limit 2 pkgs; sale price good 8/20 – 23

.
Supreme Choice Shrimp, 51 – 60 ct, 1 lb – $4.99

Limit 1; sale price good 8/20 – 23

Produce

.
Bananas, per lb – $0.19

Limit 1 bunch; sale price good 8/20 – 23

Click here to see the complete list

[favado_my_list]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *