Whole Foods 7/20-7/26 Matchups
Free Coupons, Printable Coupons, Grocery Coupons Online

FreeCoupons.com - Still Couponing and Saving Money Year In and Year Out!



Whole Foods 7/20-7/26 Matchups

Posted on Wednesday, July 20th, 2011 at 1:12 pm
Pin It


Get healthy and save big!

Seventh Generation Single Roll Paper Towels $1.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Stack with $0.50/1 Seventh Generation printable
Final Price: $0.49

Cascadian Farm Cereal $3.00
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Stack with $1.00/1 Cascadian Farm printable
Final Price: $1.00

DeLallo Organic Pasta $2.99
Buy 2 and use with$1.00/2 Whole Foods printable
Stack with 2 $1.00/1 Delallo printables
Final Price: $1.49 each

More Great Deals

thinkThin Bars $1.69
Use with $1.oo/1 Whole Foods printable
Stack with $0.50/1 Mambo Sprouts Spring 2011 Booklet
Final Price: $0.19

Back to Nature Macaroni and Cheese $1.69
Use $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $0.69

Larabar Bars $1.29
Buy 2 and use $1.00/2 Whole Foods printables
Final Price: $0.79 each

Vitamin Water $1.39
Use with $0.50/1 Whole Foods printable
Final Price: $0.89

Tazo Iced Tea $1.49
Use with$0.50/1 Whole Foods printable
Final Price: $0.99

Organic Valley Creamer $1.99
Use with $0.50/1 Organic Valley printable
Stack with $0.50/1 Whole Foods printable
Final Price: $0.99

Rice Dream Beverages $2.00
Use with $1.00/1 Dream printables
Final Price: $1.00

Sokenbicha 15.2 oz Bottle $1.99
Stack with $0.75/1 Sokenbicha printable
Final Price: $1.24

Pacific Natural Foods Organic Broth $2.50
Use with $1.00/1 PNF printable
Final Price: $1.50

Garden of Eatin Chips $2.50
Use with $1.00/1 Garden of Eatin printable
Final Price: $1.50

Barbara’s Bakery Cereals $3.69
Use with $1.00/1 Barbara’s Bakery printable
Final Price: $1.69

365 Organic Soy Sauce $2.69
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $1.69

So Delicious Coconut Milk $2.69
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $1.69

Kettle Brand Tias Tortilla Chips $3.39
Buy 2 and use with two $1.00/1 Whole Foods printables
Stack with $1.00/2 Kettle printable
Final Price: $1.89 each

Back to Nature Crackers $3.00
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $2.00

Stonyfield YoBaby Yogurt 4-packs $2.69
Use with $0.50/1 Stonyfield printable
Final Price: $2.19 each

Nature’s Path Organic Cereals $3.00
Buy 2 and use with $1.50/2 Whole Foods printable
Final Price: $2.25 each

Seeds of Change Rice Boxes $3.39
Stack with $1.00/1 Seeds of Change printable
Final Price: $2.39

Stonyfield Organic 32oz Yogurt $3.69
Use with $0.75/1 Whole Foods printable
Stack with $0.50/1 Stonyfield printable
Final Price: $2.44

Seventh Generation Spray Cleaners or Baby Wipes $3.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Stack with $0.50/1 Seventh Generation printable
Final Price: $2.49

365 Canola Oil (excludes organic) $3.49
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $2.49

Stonyfield YoKids Yogurt 6-packs $3.00
Use with $0.50/1 Stonyfield printable
Final Price: $2.50

Siggi’s Probiotic Yogurt Drinks $3.50
Use with$1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $2.50

San J Gluten Free Cooking Sauces $3.69
Use with$0.55/1 Whole Foods printable
Stack with $0.55/1 Mambo Sprouts printable
Final Price: $2.59

365 Organic Wildflower Honey 12oz $3.69
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $2.69

Cascadian Farm Granola Bars $4.69
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Stack with $1.00/1 Cascadian Farm printable
Final Price: $2.69

Newman’s Own Organics Pop’s Corn $3.39
Use with $0.50/1 Whole Foods printable
Final Price: $2.89

Nature’s Path Organic Waffles $3.50
Buy 2 and use with $1.50/2 Whole Foods printable
Final Price: $2.75 each

Imagine Soups 32oz $3.99
Buy 2 and use with $1.00/2 Imagine printable
Final Price: $2.99 each

365 Organic Roasted Red Peppers $3.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $2.99

Nature’s Path Organic Granola or Granola Bars $3.99
Buy 2 and use with $1.50/2 Whole Foods printable
Final Price: $3.24 each

Stonyfield Organic Oikos Greek Yogurt 4-packs $4.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Stack with$0.50/1 Stonyfield printable
Final Price: $3.24

Ben and Jerry’s Pints $4.39
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $3.39

Method Tub and Tile Wipes $4.39
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $3.39

Traditional Medicinals Tea (select varieties) $5.49
Use with$1.00/1 Whole Foods printable
Stack with $1.00/1 coupon All You March 11
Final Price: $3.49

Stonyfield Smoothie Multi-packs $3.99
Use with $0.50/1 Stonyfield printable
Final Price: $3.49

Organic Valley Lowfat Yogurt $3.99
Stack with $0.50/1 Organic Valley printable
Final Price: $3.49 each

Method Spray Cleaners $4.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $3.99

Wellshire Turkey Bacon $4.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $3.99

Dream Frozen Bars $4.69
Buy 2 and use with $1.00/2 Dream printable
Final Price: $4.19 each

Lifeway Bio Kefirs 4-packs $5.39
Buy 2 and use with 2 $0.50/1 Whole Foods printables
Stack with $1.00/2 Lifeway printable
Final Price: $4.39 each

Lifeway Probugs $4.99
Buy 2 and use with 2 $0.50/1 Whole Foods printables
Stack with $1.00/2 Lifeway printable
Final Price: $4.24 each

Wellshire Franks $5.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $4.99

Organic Valley Cheese $5.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $4.99

Whole Foods Brand Multi-Vitamins 90ct $6.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $5.99

Smartwater 1-liter Bottle Case $15.99
Use with $3.00/1 Whole Foods printable
Final Price: 12.99

Whole Foods Brand Adult Multi-Vitamins 180ct $19.99
Use with $1.00/1 Whole Foods printable
Final Price: $18.99

Leave a Reply

Your email address will not be published.


 

Good Tip: Saving money is important – especially if you have a lot of expenses like bills to pay, loans to pay off, and all the other things that drain your bank account. Figuring out a way to save money can feel tedious to some, and like a punishment to others. U.S. News suggests that you try one of these money saving challenges. The “No Eating Out for a Month” Challenge This one is self-explanatory. The goal is to avoid eating out for an entire month. This might be super easy for people who enjoy making meals at home. People who really enjoy dining out, or ordering food to be sent to their home, may struggle with this one. It’s worth a try because spending money on take-out is more expensive than buying groceries. The Pantry Challenge This one is a variation of the “No Eating Out for a Month” challenge. The goal is to use up all of your groceries before you buy more. It forces you to try and remember why you bought a food or beverage that you don’t know what to do with, and gives you the opportunity to find a way to use it. The one exemption to this challenge is the foods that have expired. Don’t eat them! Throw them in the trash. The “No Spend” Challenge Make a goal to avoid spending money during an entire weekend. The only exemption in this challenge is that you are allowed to pay bills. This challenge is interesting because it requires creativity. You must be creative and find workarounds for problems that you would typically solve by spending money. You may have a different outlook on spending after finishing this challenge.