Walmart 12/28-1/3 Matchups
Free Coupons, Printable Coupons, Grocery Coupons Online


Walmart 12/28-1/3 Matchups

Posted on Wednesday, December 28th, 2011 at 8:03 am
Pin It


A+D Diaper Rash Ointment, 4 oz. $4.00, Regular Price
Use $1.00/1 – A+D Product, any – (coupons.com)
Final Price: $3.00

Aquafresh Extreme Clean, .8oz Travel Size $0.97, Regular Price
Use $1.00/1 – Aquafresh Extreme Clean, any – (aquafresh.com)
Final Price: Free

Brawny Big Roll Paper Towel, single roll $1.00, On Rollback
Use $0.55/1 – Brawny Paper Towels, Big Roll – (coupons.com)
Final Price: $0.45

Flintstones My First Vitamins Children’s Multi-Vitamin Chewables, 100 ct. $5.98, Regular Price
Use $1.00/1 – Flinstones Multivitamin Product – (bricks.coupons.com)
Final Price: $4.98

Hershey’s Milk Chocolate Bar, 6-pack $3.94, Regular Price
Use $1.00/1 – Hershey’s Milk Chocolate Bars, 6-pack – (facebook.com)
Final Price: $2.94

Kellogg’s Raisin Bran Cinnamon Almond Cereal, 14.5 oz $2.64
Use $0.70/1 – Kellogg’s Raisin Bran Cinnamon Almond Cereal, 14.5 oz or larger – (coupons.com)
Final Price: $1.94

Listerine Smart Rinse Fab Bubble Gum Flavor Fluoride Rinse, 16.9 oz. $3.97, Rollback Price
Use $1.00/1 – Listerine Smart Rinse Anticavity Mouthwash, 500 ml, Listerine Agent Cool Blue Tinting Pre-Brush Rinse, 500 ml or Reach Kids Toothbrush Product – (bricks.coupons.com)
Final Price: $2.97

Nature Made Vitamin D Tablets, 100 ct $3.97, Regular Price

Use $1.00/1 – Nature Made Product, any – (coupons.com)
Final Price: $2.97

Oscar Mayer Lunchables with Fruit $2.48, Regular Price
Use $0.50/1 – Oscar Mayer Lunchable with Fruit – (coupons.com)
Final Price: $1.98

Pediasure Sidekicks, 4 ct. $5.97, Regular Price
Use $1.25/1 – PediaSure Product – (couponnetwork.com)
Final Price: $4.72

Pull-Ups, jumbo pack $8.97, Regular Price
Use $2.00/1 – Pull-Ups, jumbo pack or larger – (smartsource.com)
Final Price: $6.97

Reach Phineas & Ferb Toothbrush, 2 pack $3.97, Regular Price
Use $1.00/1 – Listerine Smart Rinse Anticavity Mouthwash, 500 ml, Listerine Agent Cool Blue Tinting Pre-Brush Rinse, 500 ml or Reach Kids Toothbrush Product – (bricks.coupons.com)
Final Price: $1.97

Robitussin To Go, 2 ct. $1.00, Regular Price
(Look for these near the checkout lanes)
Use $1.00/1 – Robitussin Product, any – (coupons.com)
Final Price: Free

Scotch-Brite Greener Clean Scrub Sponges, 3 pk $2.94, Regular Price
Use $0.50/1 – Scotch-Brite Greener Clean Scrub Sponges – (coupons.com)
Final Price: $2.44

Star Spanish Olives, $2.00 Regular Price
Use $2.00/2 – Star Products – (coupons.com)
Final Price: $1.00 each when you buy 2

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


 

Good Tip: Saving money is important – especially if you have a lot of expenses like bills to pay, loans to pay off, and all the other things that drain your bank account. Figuring out a way to save money can feel tedious to some, and like a punishment to others. U.S. News suggests that you try one of these money saving challenges. The “No Eating Out for a Month” Challenge This one is self-explanatory. The goal is to avoid eating out for an entire month. This might be super easy for people who enjoy making meals at home. People who really enjoy dining out, or ordering food to be sent to their home, may struggle with this one. It’s worth a try because spending money on take-out is more expensive than buying groceries. The Pantry Challenge This one is a variation of the “No Eating Out for a Month” challenge. The goal is to use up all of your groceries before you buy more. It forces you to try and remember why you bought a food or beverage that you don’t know what to do with, and gives you the opportunity to find a way to use it. The one exemption to this challenge is the foods that have expired. Don’t eat them! Throw them in the trash. The “No Spend” Challenge Make a goal to avoid spending money during an entire weekend. The only exemption in this challenge is that you are allowed to pay bills. This challenge is interesting because it requires creativity. You must be creative and find workarounds for problems that you would typically solve by spending money. You may have a different outlook on spending after finishing this challenge.