Walmart 12/14-12/20 Matchups
Free Coupons, Printable Coupons, Grocery Coupons Online

FreeCoupons.com - Still Couponing and Saving Money Year In and Year Out!



Walmart 12/14-12/20 Matchups

Posted on Wednesday, December 14th, 2011 at 8:58 am
Pin It


Aleve Pain Reliever, 50 ct. $5.97, Regular Price
Use $2.00/1 – Aleve Pain Reliever 40 ct. or larger – (coupons.com)
Final Price: $3.97

Duck Packaging Tape $1.00, Regular Price
Use $1.00/1 – Duck Packaging Tape, any – (duckbrand.com)
Or $1.00/1 Duck Packing Tape from 11/20
Final Price: Free

Hillshire Farm Lit’l Smokies $2.50, Regular Price
Use $1.00/2 – Hillshire Farm Lit’l Smokies – (coupons.com)
Final Price: $2.00 each when you buy 2

K-Y Jelly, 2 oz $2.62, Regular Price
Use $3.00/1 – K-Y product, any excluding trial sizes – (coupons.com)
Final Price: Free, Plus $0.38 Moneymaker

Listerine Smart Rinse $4.47, Regular Price
Use $1.00/1 – Listerine Smart Rinse Anticavity Mouthwash, Listerine Agent Cool Blue Tinting Pre-Brush Rinse or Reach Kids’ Toothbrush Product – (bricks.coupons.com)
Final Price: $3.47

Maybelline Great Lash Lots of Lashes Mascara, $4.24 Regular Price
Use $1.00/1 – Maybelline Great Lash Lots of Lashes Mascara – (bricks.coupons.com)
Final Price: $3.24

Parent’s Choice Infant Formula, 23.2 oz $14.88, Regular Price
Use $5.00/1 – Parent’s Choice Infant Formula, 23.2 oz or larger – (coupons.com)
Final Price: $9.88

Post Pebbles Treats $2.00, Regular Price
Use $1.00/2 – Post Pebble Treats, 8 pack – (coupons.com)
Final Price: $1.50 each when you buy 2

Quaker Chewy Granola Bars, 10 pack $2.88, Regular Price
Use $1.00/2 – Quaker Smashbar or Chewy Granola Bars – (facebook.com)
Final Price: $2.38

Sally Hansen Salon Effects Real Nail Polish Strips, $8.50 Regular Price
Use $2.00/1 – Sally Hansen Salon Effects Real Nail Polish Strips, any – (coupons.com)
Final Price: $6.50

Sarna Anti-Itch Lotion, 7.5 fl oz $10.32, Regular Price
Use$5.00/1 – Sarna Anti-Itch Lotion, any – (coupons.com)
Final Price: $5.32

Scrubbing Bubbles One Step Kit $3.97, On Rollback
Use $3.00/1 – Scrubbing Bubbles Starter Kit  – (coupons.com)
Final Price: $0.97

Skittles, 14 oz $2.48, Regular Price
Use $1.00/1 – Skittles, 13.3 – 14 oz any flavor, Manufacturer Coupon – (target.com)
Final Price: $1.48

Snausages Beef & Cheese in a Blanket, 12 oz $2.82, Regular Price
Use $1.00/1 – Snausages or Snaw Somes Dog Snacks – (couponnetwork.com)
Final Price: $1.82

Torani Flavored Syrup $3.98, Regular Price
Use $1.00/1 – Torani Flavored Syrup – (coupons.com)
Final Price: $2.98

Treasure Cave Cheese $1.88, Regular Price
Use $0.40/1 – Treasure Cave Cheese, 4 oz or larger – (coupons.com)
Final Price: $1.48

Truvia Natural Sweetner, 40 ct. $3.28, Regular Price
Use $0.80/1 – Truvia Natural Sweetener , 40 ct. or larger – (coupons.com)
Final Price: $2.48

Wonka Candy Canes, 12-pack $2.00, Regular Price
Use $1.00/2 – Wonka Candy Canes, Box – (coupons.com)
Final Price: $1.50 each when you buy 2

Fright Night 3 Disc Blu-ray Combo Pack, $29.96 Regular Price
Use $5.00/1 – Fright Night 3 Disc Blu-ray Combo Pack – (coupons.com)
Final Price: $24.96

Gulliver’s Travels on DVD, $15.00 Regular Price
Use $5.00/1 – Gulliver’s Travels on DVD or Blu-ray – (coupons.com)
Final Price: $10.00

Kung Fu Panda DVD & Blu-Ray Combo Pack $24.96, Regular Price
Use $5.00/1 – Kung Fu Panda 2 DVD or Blu-ray – (coupons.com)
Final Price: $19.96

Judy Moody and the Not Bummer Summer on DVD, $15.00 Regular Price
Use $5.00/1 – Judy Moody and the Not Bummer Summer on DVD or Blu-ray – (coupons.com)
Final Price: $10.00

Leave a Reply

Your email address will not be published.


 

Good Tip: Saving money is important – especially if you have a lot of expenses like bills to pay, loans to pay off, and all the other things that drain your bank account. Figuring out a way to save money can feel tedious to some, and like a punishment to others. U.S. News suggests that you try one of these money saving challenges. The “No Eating Out for a Month” Challenge This one is self-explanatory. The goal is to avoid eating out for an entire month. This might be super easy for people who enjoy making meals at home. People who really enjoy dining out, or ordering food to be sent to their home, may struggle with this one. It’s worth a try because spending money on take-out is more expensive than buying groceries. The Pantry Challenge This one is a variation of the “No Eating Out for a Month” challenge. The goal is to use up all of your groceries before you buy more. It forces you to try and remember why you bought a food or beverage that you don’t know what to do with, and gives you the opportunity to find a way to use it. The one exemption to this challenge is the foods that have expired. Don’t eat them! Throw them in the trash. The “No Spend” Challenge Make a goal to avoid spending money during an entire weekend. The only exemption in this challenge is that you are allowed to pay bills. This challenge is interesting because it requires creativity. You must be creative and find workarounds for problems that you would typically solve by spending money. You may have a different outlook on spending after finishing this challenge.