Sprouts 9/26-10/2 Matchups
Free Coupons, Printable Coupons, Grocery Coupons Online


Sprouts 9/26-10/2 Matchups

Posted on Thursday, September 26th, 2013 at 9:45 am
Pin It


Sprouts logoSo Delicious Coconut Milk Yogurt, 16oz – $2.50
Use $0.55/1 So Delicious Product – (facebook.com)
Or $1.00/1 So Delicious Dairy Free Product – Sunday Insert (9/8)
Final Price: $1.50

UAS Labs DDS Plus Probiotics, 100 count $15.99
Use $2.00/1 DDS Probiotic Product – (sprouts.com)
Final Price: $13.99

Once Again Nut Butter $4.99
Use $1.00/1 Once Again Nut Butter – (mambosprouts.com)
Final Price: $3.99

So Delicious Coconut Milk $2.50 (64 oz)
Use $0.55/1 So Delicious Product – (facebook.com)
Final Price: $1.95

Cascadian Farm Frozen Items 25% Off
Use $0.75/1 Cascadian Farm Product – (coupons.com)
Final Price: Varies

Amy’s Burritos $2.00
Use $0.75/1 Amy’s Product – (facebook.com)
Final Price: $1.25

Arrowhead Mills Pancake Mix & Waffle Mix $3.00
Use $1.00/1 Arrowhead Mills Product – (mambosprouts.com)
Final Price: $2.00

Green & Blacks Chocolate Bars $2.50
Use $1.00/1 Green & Blacks Product – (mambosprouts.com)
Final Price: $1.50

Natural Factors RX Omega-3 Factors, 240 count $34.99
Use $2.00 off any Natural Factors Product – (naturalfactors.com)
Final Price: $32.99

Lundberg Organic Rice or Pasta $2.50
Use $0.75/1 Lundberg Risotto – (lundberg.com)
Final Price: $1.75

Cascadian Farm, 5-16oz 25% OFF
Use $0.75/1 Cascadian Farm Product – (coupons.com)
Or $0.75/1 Cascadian Farm Product – Sunday Insert (9/15)
Final Price: Varies

Sweet Earth Burritos, 8oz $2.00
Use $0.75/1 Sweet Earth Natural Foods Burrito, Veggie Burger, or Seitan – (mambosprouts.com)
Final Price: $1.25

Zevia All-Natural Soda, 6-pack $3.99
Use $1.50/1 Zevia Product – (zevia.com)
Or $1.50/2 Zevia Zero Calorie Soda – (sprouts.com)
Final Price: $2.49

Brown Cow Products, 6-32oz 35% OFF
Use $0.50/1 – Any Brown Cow Cream Top Yogurt, 32 oz. – (browncowfarm.com)
Or $0.50/1 – Any Brown Cow Greek Yogurt, 16 oz. – (browncowfarm.com)
Or $0.50/1 – Any Brown Cow Greek Yogurt, 4 oz. Multipack – (browncownfarm.com)
Or $0.50/1 – Any Brown Cow Low Fat Yogurt, 32 oz. – (browncowfarm.com)
Or $0.50/1 – Any Brown Cow Non Fat Yogurt, 32 oz. – (browncowfarm.com)
Or $0.50/2 – Any Brown Cow Greek Yogurt, 5.3 oz. Cups – (browncowfarm.com)
Or $0.50/3 – Any Brown Cow Cream Top Yogurts, 6 oz. Cups – (browncowfarm.com)
Or $0.50/3 – Any Brown Cow Low Fat Yogurts, 6 oz. Cups – (browncowfarm.com)
Or $0.50/3 – Any Brown Cow Non Fat Yogurts, 6 oz. Cups – (browncowfarm.com)
Final Price: Varies

Shamrock Farms Milk $1.00 each, when you buy 5
Use $1.00/5 On-The-Go Milks – (shamrockfarms.net)
Final Price: $0.80 each, when you buy 5

Leave a Reply

Your email address will not be published.


 

Good Tip: Saving money is important – especially if you have a lot of expenses like bills to pay, loans to pay off, and all the other things that drain your bank account. Figuring out a way to save money can feel tedious to some, and like a punishment to others. U.S. News suggests that you try one of these money saving challenges. The “No Eating Out for a Month” Challenge This one is self-explanatory. The goal is to avoid eating out for an entire month. This might be super easy for people who enjoy making meals at home. People who really enjoy dining out, or ordering food to be sent to their home, may struggle with this one. It’s worth a try because spending money on take-out is more expensive than buying groceries. The Pantry Challenge This one is a variation of the “No Eating Out for a Month” challenge. The goal is to use up all of your groceries before you buy more. It forces you to try and remember why you bought a food or beverage that you don’t know what to do with, and gives you the opportunity to find a way to use it. The one exemption to this challenge is the foods that have expired. Don’t eat them! Throw them in the trash. The “No Spend” Challenge Make a goal to avoid spending money during an entire weekend. The only exemption in this challenge is that you are allowed to pay bills. This challenge is interesting because it requires creativity. You must be creative and find workarounds for problems that you would typically solve by spending money. You may have a different outlook on spending after finishing this challenge.