Publix Coupon Matchups: Jan 27 - Feb 2
Free Coupons, Printable Coupons, Grocery Coupons Online

FreeCoupons.com
logo

The Global Domain Name (url) FreeCoupons.com is currently available for acquisition.

Please contact us by Email for Details



Publix Coupon Matchups: Jan 27 – Feb 2

Posted on Thursday, January 28th, 2016 at 8:58 am
Pin It


publix 

Welcome to this week’s Publix Coupon Matchups! Below are the best deals this week but be sure to click the button below to see ALL of this week’s coupon matchups! Please note that prices can vary by region.

Click here to see the complete list
B1G1 Pricing Based on Single Purchase of 1 Item
B1G1

.
Complete Muilti Purpose Solution, 12 oz – $4.49
  • $3.00/1 Complete or Blink Complete Multi-Purpose Solution, Blink-N-Clean Lens Drops, or Blink Contacts Lubricating Eye Drops – 1-31-16 SS; Includes 12 oz or Larger Only (exp. 03/07/16)
Final Price: $1.49

.
Jell-O Pudding Desserts, 6 – 8 oz – $0.75
Final Price: $0.50

.
Lysol All Purpose Trigger Spray Cleaner or Kitchen, 22 – 32 oz – $1.75

Excludes: Bath and Mold & Mildew

  • $0.50/1 Lysol Disinfectant Spray – 1-3-16 SS; Includes 12.5 oz or Larger Only; Limit of 2 Like Coupons Per Shopping Trip (exp. 02/16/16)
Final Price: $0.75

.
Lysol Disinfecting Wipes, 75 – 80 ct – $2.29
Final Price: $1.79

.
Mazola Cooking Oil, 40 oz – $1.92
Out-of-Pocket Price: $1.37
Final Price: $0.37
Use $0.55/1 Coupon; $1/1 Rebate

.
Old El Paso Taco or Dinner Kit, 8 – 15 oz – $1.65
Final Price: $0.65

.
Peter Pan Peanut Butter, 13 – 16 oz – $1.73

Love To Shop, Love To Save Here Week 1

  • $0.40/1 Peter Pan Peanut Butter – 1-10-16 SS; Includes 16.3 oz or Larger Only (exp. 03/05/16)
  • $0.50/1 Peter Pan Simply Ground Peanut Butter – 1-10-16 SS; Includes 15 oz Only (exp. 03/05/16)
  • $1.00/2 Peter Pan Peanut Butter – 1-10-16 SS; Includes 16.3 oz or Larger Only (exp. 03/05/16)
  • $1.00/2 Peter Pan Simply Ground Peanut Butter – 1-10-16 SS; Includes 15 oz Only (exp. 03/05/16)
Final Price: $0.73

.
Revitalens, 10 oz – $4.49
  • $3.00/1 Blink Revitalens Multi-Purpose Disinfecting Solutions – 1-31-16 SS; Includes 10 oz or Larger Only (exp. 03/07/16)
Final Price: $1.49

.
Snack Factory Pretzel Crisps, 7.2 oz – $1.65
  • $1.00/1 Snack Factory Pretzel Crisp – 1-17-16 SS; Includes 5 oz (exp. 03/31/16)
Final Price: $0.65

.
Suave Lotion, 18 oz – $1.65
  • $1.00/1 Suave Body Lotion – 1-3-16 RP; Includes 10 oz or Larger Only; Excludes Trial and Travel Size; Maximum 2 Identical Coupons Allowed In Same Shopping Trip (exp. 01/30/16)
  • Stacks With $1.00/2 Suave Products – Publix Purple Advantage Coupon (Valid from 1/30/16); Includes 4.3 – 12.6 oz or 22.5 – 28 oz Only (exp. 02/12/16)
Final Price: $0.15
Buy 2; Use (2) $1/1 Coupons; Combine with $1/2 Publix Coupon (Valid only 1/30)
Personal Care

.
AXE Deodorant, 2.7 or 3 oz – $4.00
  • $2.00/1 AXE Deodorant Stick, Antiperspirant, or Daily Fragrance Product – 1-31-16 RP; Excludes Trial and Travel Size; Maximum 2 Identical Coupons Allowed In Same Shopping Trip (exp. 02/28/16)
  • Stacks With $2.00/2 AXE Products – Publix Purple Advantage Coupon (Valid from 1/30/16); Includes 2.64 – 16 oz Only; Excludes Shampoo & Conditioner 2-in-1, 3 oz (exp. 02/12/16)
Final Price: $1.00
Buy 2; Use (2) $2/1 Coupons; Combine with $2/2 Publix Coupon
Click here to see the complete list

[favado_my_list]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


 

Good Tip: Saving money is important – especially if you have a lot of expenses like bills to pay, loans to pay off, and all the other things that drain your bank account. Figuring out a way to save money can feel tedious to some, and like a punishment to others. U.S. News suggests that you try one of these money saving challenges. The “No Eating Out for a Month” Challenge This one is self-explanatory. The goal is to avoid eating out for an entire month. This might be super easy for people who enjoy making meals at home. People who really enjoy dining out, or ordering food to be sent to their home, may struggle with this one. It’s worth a try because spending money on take-out is more expensive than buying groceries. The Pantry Challenge This one is a variation of the “No Eating Out for a Month” challenge. The goal is to use up all of your groceries before you buy more. It forces you to try and remember why you bought a food or beverage that you don’t know what to do with, and gives you the opportunity to find a way to use it. The one exemption to this challenge is the foods that have expired. Don’t eat them! Throw them in the trash. The “No Spend” Challenge Make a goal to avoid spending money during an entire weekend. The only exemption in this challenge is that you are allowed to pay bills. This challenge is interesting because it requires creativity. You must be creative and find workarounds for problems that you would typically solve by spending money. You may have a different outlook on spending after finishing this challenge.