Albertsons 10/12-10/18 Matchups
Free Coupons, Printable Coupons, Grocery Coupons Online

FreeCoupons.com
logo

The Global Domain Name (url) FreeCoupons.com is currently available for acquisition.

Please contact us by Email for Details



Albertsons 10/12-10/18 Matchups

Posted on Wednesday, October 12th, 2011 at 3:12 pm
Pin It


Farm Stand Bagged Russet Potatoes, 10 lb bag $1.99

Fresh Gala or Red Delicious Apples $0.99/lb

Albertsons Chicken  Split Breasts (bone in), Boneless Skinless Breasts or Tenders
Buy One Get One Free

Crest or Colgate Toothpaste or Oral B or Colgate Toothbrush or Softsoap Liquid Hand Soap $1.00
Use$0.50/1 Crest Toothpaste, 4 oz. or more, or liquid gel from 10/2 Sunday insert
Or $0.50/1 Colgate Toothpaste, any 4 oz. or larger from 10/2 Sunday insert
Or $0.75/1 Oral-B Pulsar, 3D White, Pro-Health or Complete or any (2) Indicator or Cavity Defense Manual Toothbrush from 10/2 Sunday insert
Final Price:  $0.50 or FREE with a double

Snack Mania

  • Buy 4 participating items, Save $3.00 Instantly

Nabisco Ritz Crackers, Ritz Bitz Crackers, Snack Crackers, Chips Ahoy $2.99
Final Price:  $2.24 each when you buy 4

Honey Maid Grahams, Teddy Grahams, Snackwell’s, Crackerfuls, Premium Saltines $2.99
Use $0.75/1 – Ritz Crackerfuls Product, 6oz – (facebook.com)
Or $0.75/1 – Ritz Crackerfuls Products – (comidakraft.com)
Or $0.75/1 Snackwells Bars, any variety from 7/31 Sunday insert
Final Price:  $1.49 each when you buy 4 or $0.74 with a double

Planters Peanuts $3.50
Final Price:  $2.75 each when you buy 4

Nabisco Munch Packs $4.99
Final Price:  $4.24 each when you buy 4

Planters NUTrition $5.99
Final Price:  $5.24 each when you buy 4

Dole Salad Blends $1.88
With in ad coupon

Michelina’s Zap’ems Gourmet Entrees $0.50
With in ad coupon
Use $1.00/5 – Michelina’s Entree or Snacker Products – (smartsource.com)

Final Price:  $0.30 each when you buy 5

Albertsons Beans or Tomatoes $0.50
With in ad coupon

Albertsons Chicken Noodle or Tomato Soup and Macaroni Cheese $0.50
With in ad coupon

Birds Eye Vegetables or Steamfresh Vegetables $1.50
Use $0.50/1 – Birds Eye SteamFresh Chef’s Favorites – (bricks.coupons.com)
Or $0.50/1 – Birds Eye SteamFresh Chef’s Favorites – (birdseye.com)
Final Price:  $1.00 or $0.50 with a double

Almond Breeze $3.00
Use $0.55/1 Blue Diamond Almond Breeze Almondmilk, any carton from 8/7 Sunday insert
Final Price:  $2.45 or $1.90 with a double

Mountain High Yoghurt $2.50
Use $0.50/1 Mountain High Yoghurt, any flavor 32 oz. from 8/21 Sunday insert
Or $0.50/1 – Mountain High Yogurt, 32oz – (smartsource.com)
Final Price:  $2.00 or $1.50 with a double

Newman’s Own Pasta Sauce $2.50
Use $1.00/2 – Newman’s Own Product – (bricks.coupons.com)
Or $1.00/2 – Newman’s Own Product – (bricks.coupons.com)
Final Price:  $2.00 each when you buy 2 or $1.50 with a double

Lance Cracker Packs $2.00
Use $1.00/1 Lance Cracker Creations, any 6 oz. box from 8/21 Sunday insert
Or $1.00/1 – Lance Cracker Creations Sandwich Crackers, 6oz – (lance.com)
Or $1.00/1 – Lance Cracker Creations Sandwich Crackers, 6oz – (smartsource.com)
Final Price:  $1.00 or FREE with a double

Halloween M&M’s $2.79
Use $1.50/2 – M&M’s Products – (walmart.com)
Final Price:  $2.04 each when you buy 2

Nature’s Bounty
Buy One Get One Free
Or $1.00/1 Natures Bounty Vitamin or Supplement, any from 9/11 Sunday insert
Use $2.00/1 Natures Bounty Your Life Multi Vitamin, any from 9/11 Sunday insert
Final Price:  Varies

Garnier Fructis Shampoo, Conditioner, Hair Sprays or Styling Aids $2.50
Or $1.00/1 Garnier Fructis Shampoo, Conditioner or Treatment, any excluding trial size from 7/24 Sunday insert
Or $1.00/1 Garnier Fructis Style Product, any excluding trial size from 7/24 Sunday insert
Use $1.00/1 – Garnier Fructis Shampoo or Conditioner, Excludes Trial Size – (coupons.com)
Pay $1.50 or $0.50 with a double

Tidy Cats Scoopable  Litter $5.99
Use $1.00/1 Purina Tidy Cats Cat Litter, any size/variety from 9/11 Sunday insert
Final Price:  $4.99 or $3.99 with a double

Instant Savings Spotlight

  • Purchase 10 Items, Save $5.00 Instantly

General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Cookie Crisp, Trix $2.49
Or $1.00/3 General Mills Cereals, any boxes Basic 4, Cheerios, Chex, Cinnamon Toast Crunch, Cocoa Puffs, Cookie Crisp, Dora the Explorer, Fiber One, Golden Grahams, Honey Nut Clusters, Kix, Lucky Charms, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Reeses Puffs, Total, Trix or Wheaties from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $1.00/3 General Mills cereals, any boxes Basic 4, Cheerios, Chex, Cinnamon Toast Crunch, Cocoa Puffs, Cookie Crisp, Dora the Explorer, Fiber One, Golden Grahams, Honey Nut Clusters, Kix, Lucky Charms, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Reeses Puffs, Total, Trix or Wheaties from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Use $1.00/2 General Mills Cheerios cereals, any boxes Original Cheerios, Honey Nut Cheerios, Frosted Cheerios, Fruity Cheerios, MultiGrain Cheerios, Apple Cinnamon Cheerios, Yogurt Burst Cheerios, Cheerios Oat Cluster Crunch, Banana Nut Cheerios, Chocolate Cheerios, Cinnamon Burst Cheerios from 9/25 Sunday insert
Final Price:  $1.49 each when you buy 2 or $0.99 with a double

Betty Crocker Hamburger, Chicken or Tuna Helper $1.50
Use $0.75/3 Hamburger Helper, Tuna Helper or Chicken Helper Home Cooked Skillet Meals, any flavor from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.75/3 Hamburger Helper, Tuna Helper or Chicken Helper Home Cooked Skillet Meals, any flavor from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Final Price:  $0.75 each when you buy 3 or $0.50 with a double

Progresso Soup $1.79
Use $1.00/4 Progresso Soups, any flavor from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $1.00/4 Progresso Soups, any flavor cans from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $1.00/4 – Progresso Soup – (smartsource.com)
Or $1.00/4 – Progresso Soups – (progressosoups.com)
Final Price:  $1.04 each when you buy 4 or $0.79 with a double

Macaroni Grill or Wanchai Ferry Restaurant Favorites $3.99
Or $0.75/1 Romanos Macaroni Grill, Wanchai Ferry or Good Earth Restaurant Favorites Dinner Kit, any flavor from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Use $1.00/1 – Romano’s Macaroni Grill Frozen Entrée – (coupons.com)
Or $1.00/1 – Romano’s Macaroni Grill Frozen Entrée – (smartsouce.com)
Or $1.10/1 – Romano’s Macaroni Grill Frozen Entrée – (pillsbury.com)
Or $1.10/1 – Romano’s Macaroni Grill Frozen Entrée – (eatbetteramerica.com)
Or $0.75/1 – Romano’s Macaroni Grill Restaurant Favorites Dinner Kit – (smartsource.com)
Or $1.00/2 –  Romano’s Macaroni Grill, Wanchai Ferry, or Good Earth Restaurant Favorites Dinner Kit – (restrauntfavorites.com)
Final Price:  $2.49 or $1.49 with a double

Betty Crocker Fruit Snacks, or General Mills Cereal Treats or Milk and Cereal Bars $2.49
Or $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers or Fruit Roll-Ups fruit flavored snacks, any flavor/variety boxes from  9/11 Sunday insert
Or $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers or Fruit Roll-Ups fruit flavored snacks, any flavor/variety boxes from  10/9 Sunday insert
Use $0.50/1 General Mills Lucky Charms Treats, Golden Graham Treats, Chex Mix Treats or Milk n Cereal Bars, any flavor box from  9/11 Sunday insert
Final Price:  $1.49 or $0.99 with a double

Betty Crocker Flavored Mashed Potatoes $1.00
Final Price:  $0.50

Betty Crocker Supermoist Cake Mix $1.49
Betty Crocker Ready to Spread Frosting $1.99
Use $0.75/2  Betty Crocker SuperMoist Cake Mix AND Betty Crocker Ready to Spread Frosting, any flavors/varieties, when you buy BOTH from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.60/2 – Betty Crocker Supreme Cake Mix AND Betty Crocker Ready to Spread Frosting – (boxtops4education.com)
Or $0.50/2 – Betty Crocker Supreme Cake Mix AND Betty Crocker Ready to Spread Frosting – (couponnetworks.com)
Final Price: $1.37 each when you buy both or $0.99 with a double

Totino’s Party Pizza or Pizza Rolls, or Pillsbury Grand Biscuits $1.50
Or $1.00/5 Totinos Crisp Crust Party Pizza Products, any flavor/variety from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $1.00/5 Totinos Crisp Crust Party Pizza Products, any flavor/variety from BoxTops 8/7 Sunday insert
Or $1.00/5 Totinos Crisp Crust Party Pizza Products, any flavor/variety from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $0.40/2 Totinos Rolls Snacks, any flavor/variety from BoxTops 8/7 Sunday insert
Or $0.35/1 Totinos Rolls Snacks, any flavor/variety from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Use $0.35/1 Totinos Rolls Snacks, any flavor/variety from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $1.00/4 – Totino’s Crisp Crust Party Pizza – (smartsource.com)
Or $1.00/4 – Totino’s Crisp and Crust Party Pizza – (pillsbury.com)
Or $1.00/4 – Totino’s Crisp Crust Party Pizza – (boxtops4education.com)
Or $1.00/4 – Totino’s Crisp Crust Party Pizza – (couponnetwork.com)
Or $0.40/2 – Totino’s Rolls Snacks – (smartsource.com)
Or $0.50/2 – Totino’s Rolls Snacks – (pillsbury.com)
Or $0.50/2 – Totino’s Rolls Snacks – (eatbetteramerica.com)
Or $0.50/2 – Totino’s Rolls Snacks – (boxtops4education.com)
Or $0.40/2 – Totino’s Rolls Snacks – (couponnetwork.com)
Or $0.30/2 Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits, any size/variety from BoxTops 8/7 Sunday insert
Or $0.30/2 Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits, any size/variety from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.30/2 Pillsbury Refrigerated Grands or Grands Jr. Biscuits, any size/variety cans from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $0.40/2 – Pillsbury Refrigerated Grands or Grands Jr. Biscuits – (pillsbury.com)
Or $0.40/2 – Pillsbury Grands or Grands Jr. Biscuits – (boxtops4education.com)
Final Price:  $0.65 or $0.30 with a double

Betty Crocker Muffin Mix or Cookie Pouch $1.99
Use $1.00/2 Betty Crocker Box Muffin Mix or Fiber One Box Muffin Mix, any flavor/variety from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.40/1 Betty Crocker Cookie Mix Pouch, any flavor 17.5 oz. or larger from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.40/1 – Betty Crocker Cookie Mix, 17.5oz or Larger – (smartsource.com)
Or $0.50/1 – Betty Crocker Cookie Mix, 17.5oz or Larger – (boxtops4education.com)
Or $0.40/1 – Betty Crocker Cookie Mix, 17.5oz or Larger – (couponnetwork.com)
Or $1.10/2 – Betty Crocker Box Muffin Mix or Fiber One Box Muffin Mix – (boxtops4education.com)
Or $1.00/2 – Betty Crocker Box Muffin Mix or Fiber One Box Muffin Mix – (couponnetwork.com)
Or $1.00/2 – Betty Cocker Box Muffin Mix or Fiber One Box Muffin Mix – (smartsource.com)
Final Price:  $0.99 or $0.49 with a double

Old El Paso Taco Shells $2.00
Or $0.50/2 Old El Paso products, excluding Refrigerated, Frozen or Soup products from 9/18 Sunday insert
Use $0.50/1 – Old El Paso Product, Excludes Old El Paso Refrigerated, Frozen or Soup Products – (bricks.coupons.com)
Final Price:  $1.00 or $0.50 with a double

General Mills Snacks $2.49
Or $0.50/2 Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack, any flavor 4.5 oz. or larger from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.50/1 – Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack, 4.5oz or Larger – (smartsource.com)
Use $0.60/1 – Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack, 4.5oz or Larger – (pillsbury.com)
Or $0.60/1 – Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack, 4.5oz or Larger – (eatbetteramerica.com)
Or $0.60/1 – Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack, 4.5oz or Larger – (boxtops4education.com)
Or $0.50/1 – Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack, 4.5oz or Larger – (couponnetwork.com)
Or $1.00/2 – Bugles Corn Snacks, 5oz or Larger – (pillsbury.com)
Or $1.00/2 – Bugles Corn Snacks, 5oz or Larger – (eatbetteramerica.com)
Or $1.00/2 – Bugles Corn Snacks, 5oz or Larger – (boxtops4education.com)
Or $0.50/1 – Bugles Corn Snacks, 5oz or Larger – (couponnetwork.com)
Final Price:  $1.39 or $0.79 with a double

Pillsbury Cookie Dough, Simply Cookie Dough or Ready to Bake, Sweet Moments $2.49
Or $0.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough, any variety from  8/7 Sunday insert
Or $0.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough, any variety from 9/11 Sunday insert
Or $0.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough, any variety from 9/25 Sunday insert
Or $1.10/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (pillsbury.com)
Or $1.10/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (boxtop4education.com)
Or $0.50/1 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (smartsource.com)
Or $1.50/3 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (couponnetwork.com)
Or $1.00/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (couponnetwork.com)
Use $1.00/1 Pillsbury Sweet Moments Refrigerated Desserts, any from BoxTops 8/7 Sunday insert
Or $1.00/1 Pillsbury Sweet Moments Refrigerated Desserts, any from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $1.00/1 – Pillsbury Sweet Moments Refrigerated Desserts – (coupons.com)
Or $1.00/1 – Pillsbury Sweet Moments Refrigerated Desserts – (smartsource.com)
Or $1.10/1 – Pillsbury Sweet Moments Refrigerated Desserts – (pillsbury.com)
Or $1.10/1 – Pillsbury Sweet Moments Refrigerated Deserts – (boxtops4education.com)
Or $1.00/1 – Pillsbury Sweet Moments Refrigerated Desserts – (couponnetwork.com)
Or $1.00/1 – Pillsbury Sweet Moments Refrigerated Desserts – (pillsbury.com)
Final Price:  $0.99 or FREE with a double

Pillsbury Cinnamon Rolls or Crescent Rolls $2.49
Or $0.40/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls, any from BoxTops 8/7 Sunday insert
Or $0.40/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls, any from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.40/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls, any from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $0.50/2 – Pillsbury Crescent Dinner Rolls – (smartsource.com)
Or $0.60/2 – Pillsbury Crescent Dinner Rolls – (pillsbury.com)
Or $0.60/2 – Pillsbury Crescent Dinner Rolls – (boxtops4education.com)
Or $0.50/2 – Pillsbury Crescent Dinner Rolls – (couponnetwork.com)
Use $1.00/2 – Pillsbury Crescent Dinner Rolls – (bricks.coupons.com)
Final Price:  $1.49 when you buy 2 or $0.99 with a double

Yoplait Delights, Go-Gurt, Trix $2.49
Or $0.50/1 Yoplait Yogurt Multipack, any Fiber One, Yoplus, Delights, Yoplait Light or Original 4-pk, or Greek 4-pk from  GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $0.75/2 Yoplait products listed, any flavor Go-gurt Yogurt, Kids Cup Yogurt, Trix Multipack Yogurt or Yoplait Splitz Yogurt from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.75/2 Yoplait products listed, any flavor Go-gurt Yogurt, Kids Cup Yogurt, Trix Multipack Yogurt or Yoplait Splitz Yogurt from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $0.75/2 – Yoplait Go-Gurt Yogurt, Yoplait Trix, Multipack or Yoplait Splitz – (coupons.com)
Use $0.85/2 – Yoplait Go-Gurt Yogurt, Yoplait Trix, Multipack or Yoplait Splitz – (pillsbury.com)
Or $0.85/2 – Yoplait Go-Gurt Yogurt, Yoplait Trix, Multipack or Yoplait Splitz – (eatbetteramerica.com)
Or $0.85/2 – Yoplait Go-GURT Yogurt, Yoplait Trix Multipack or Yoplait Splitz – (boxtops4education.com)
Final Price:  $1.55 when you buy 2, $1.10 with a double

Pillsbury Breakfast Sandwiches, Toaster Strudel, Scrambles or Yoplait Frozen Smoothies $2.99
Or $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel or Toaster Scrambles Pastries or Pillsbury Pancakes, any flavor/variety from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel or Toaster Scrambles Pastries or Pillsbury Pancakes, any flavor/variety from BoxTops 8/7 Sunday insert
Or $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel or Toaster Scrambles Pastries or Pillsbury Pancakes, any flavor/variety from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $1.00/2 – Pillsbury Toaster Strudel Pastries – (pillsbury.com)
Or $0.60/2 – Pillsbury Toaster Strudel Pastries or Toaster Scrambles Pastries or Pancakes – (pillsbury.com)
Or $0.60/2 – Pillsbury Toaster Strudel Pastries or Toaster Scrambles Pastries or Pancakes – (boxtops4education.com)
Or $0.50/2 – Pillsbury Toaster Strudel Pastries or Toaster Scrambles Pastries – (couponnetwork.com)
Or $1.10/1 – Pillsbury Egg Scrambles or Biscuit Sandwiches – (boxtops4education.com)
Use $1.00/1 – Pillsbury Egg Scrambles or Biscuit Sandwiches – (bricks.coupons.com)
Or $0.75/1 Yoplait Frozen Smoothie, any flavor from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $0.75/1 – Yoplait Frozen Smoothie – (smartsource.com)
Or $0.85/1 – Yoplait Frozen Smoothie – (pillsbury.com)
Or $0.85/1 – Yoplait Frozen Smoothie – (eatbetteramerica.com)
Or $0.85/1 – Yoplait Frozen Smoothie – (boxtops4education.com)
Or $1.00/1 – Yoplait Frozen Smoothie – (facebook.com)
Final Price:  $1.49 or $0.49 with a double

Fiber One bars, Brownies, or Fun-da-Middles Cakes $2.99
Or $0.40/1 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars or 90 Calorie Brownies, any flavor box from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.40/1 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or Fiber One 90 Calorie Brownies, any flavor box from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $0.40/1 – Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars, or Fiber One 90 Calorie Brownies – (coupons.com)
Or $0.40/1 – Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars, or Fiber One 90 Calorie Brownies – (smartsource.com)
Or $0.50/1 – Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars, or Fiber One 90 Calorie Brownies – (pillsbury.com)
Or $0.50/1 – Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars, or Fiber One 90 Calorie Brownies – (eatbetteramerica.com)
Or $0.50/1 – Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars, or Fiber One  90 Calorie Brownies – (boxtops4education.com)
Or $0.40/1 – Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars, or Fiber One 90 Calorie Brownies – (couponnetwork.com)
Use$0.75/1 Betty Crocker Fun da-middles Cupcake Mix box from Pillsbury 10/2 Sunday insert
Or $0.75/1 Betty Crocker Fun da-middles Cupcake Mix box from GeneralMills 9/11 Sunday insert
Or $0.50/1 – Betty Crocker Fun Da-Middles Cupcake Mix – (coupons.com)
Or $0.50/1 – Betty Crocker Fun Da-Middles Cupcake Mix – (smartsource.com)
Or $1.00/2 – Betty Crocker Fun Da-Middles Cupcake Mix – (boxtops4education.com)
Or $0.50/1 – Betty Crocker Fun Da-Middles Cupcake Mix – (couponnetwork.com)
Final Price:  $1.74 or $0.99 with a double

Other Deals

Carnation Evaporated Milk $1.25
Use $0.50/2 Nestle Carnation Evaporated Milk, any 12 oz. cans from 9/25 Sunday insert
Or $0.50/2 – Nestle Carnation Evaporated Milk, 12oz Cans – (verybestbaking.com)
Final Price:  $1.00 each when you buy 2 or $0.75 with a double

Hershey’s Snack Size Bag or Mars Fun Size Bag $2.50
Use $1.00/3 – Reese’s, Kit Kat, or Hershey’s Snack Size Bag, 9oz-22oz – (smartsource.com)
Final Price:  $2.17 each when you buy 3 or $1.84 with a double

Snackwell’s Snack Bars or Planters NUTrition Bars $2.50
Use $0.75/1 Snackwells Bars, any variety from 7/31 Sunday insert
Or $0.75/1 Planters Nut-rition Bars or Big Nut Bars, any 5 ct. box from 7/24 Sunday insert
Or $0.75/1 Planters Nut-rition Bars or Big Nut Bars, any 5 ct. box from 9/18 Sunday insert
Final Price:  $1.75 or $1.00 with a double

Spend $30.00 or more, Receive $10.00 coupon to be used on your next transaction

  • Savings is essentially 33% per item
  • Final Price reflects that savings.

Quilted Northern Double Roll Bath Tissue or Brawny Paper Towels $6.49
Use $0.50/1 Brawny Paper Towels from 9/25 Sunday insert
Or $0.50/1 Brawny Paper Towels, 2-Roll or larger from 8/14 Sunday insert
Final Price:  $3.89 or $3.39 with a double

Cottonelle Double Roll Tissue or Viva Giant Paper Towels $10.99
Or $0.50/1 Cottonelle Toilet Paper,  12-pack or larger from 10/2 Sunday insert
Or $0.75/1 Cottonelle Toilet Paper, 12-pack or larger from 9/11 Sunday insert
Or $0.40/1 Viva Paper Towels Big Rolls from 10/2 Sunday insert
Use $1.00/4 – Viva Paper Towels – (bricks.coupons.com)
Final Price:  $6.36 or $5.36 with a double

All Laundry Detergent $3.99
Use $1.00/1 All Laundry Detergent, any 28 Load or larger from 10/2 Sunday insert
Final Price:  $1.67 or $0.67 with a double

Sparkle Giant Paper Towels or Angel Soft Double Roll $8.99
Use $0.50/1 Angel Soft Bath Tissue, 6 Double Roll or larger from 8/14 Sunday insert
Final Price:  $5.52 or $5.02 with a double

Wisk Laundry Detergent $8.99
Use $1.00/1 – Wisk Laundry Detergent, 45oz or Larger – (facebook.com)
Final Price:  $5.02 or $4.02 with a double

Energizer Alkaline Batteries $5.49
Final Price:  $3.68

Scott Bath Tissue or Mega Paper Towels $7.99
Or $1.00/8 or more rolls Scott Extra Soft Bath Tissue from 9/11 Sunday insert
Use $1.00/4 or more rolls Scott Towels from 9/11 Sunday insert
Final Price:  $5.10 each when you buy 4 or $4.85 with a double

Snuggle Fabric Softener $3.99
Use $0.75/1 Snuggle Fabric Softener Liquid or Dryer Sheets, any from 10/2 Sunday insert
Final Price:  $1.92 or $1.17 with a double

Lysol Cleaners and Wipes $2.00
Use $0.50/1 – Lysol Anti-Bacterial Kitchen Cleaner – (facebook.com)
Final Price:  $0.84 or $0.34 with a double

Clorox Bleach $2.00
Use $0.25/1 Clorox Bleach, any 82 oz. or larger from 8/21 Sunday insert
Final Price:  $1.09

Palmolive $2.50
Use $0.25/1 Palmolive Ultra Dish Liquid, any 25 oz. or larger from 10/2 Sunday insert
Final Price:  $1.43

Kleenex Facial Tissue, 3 pk $3.99
Use $0.50/1 Kleenex Facial Tissue, Bundle Pack, not valid on trial size from 10/2 Sunday insert
Final Price:  $2.17 or $1.67 with a double

Kleenex Hand Towels $2.99
Use $0.75/1 Kleenex Hand Towels, any except trial size from 10/2 Sunday insert
Final Price:  $1.25 or $0.50 with a double

Finish Gelpac, Tabs or Quantum, Jet Dry $5.99
Or $0.40/1 Finish Jet Dry Rinse Agent, any from 9/18 Sunday insert
Use $1.00/1 Finish Quantum, Poweraball or Gelpac from 9/18 Sunday insert
Or $1.00/1 – Finish Quatum Automatic Dishwasher Detergent – (homesolutionsnews.com)
Final Price:  $3.01 or $2.01 with a double

Hefty Waste Bags $6.49
Final Price:  $4.35

Hefty One Zip Storage Bags $2.00
Use $1.00/2 Hefty OneZip Bags, any from 7/10 Sunday insert
Or $1.00/2 Hefty OneZip Bags, any from 8/14 Sunday insert
Final Price:  $0.84 each when you buy 2 or $0.34 with a double

Sylvania Soft White Double Life Bulbs $1.99
Final Price:  $1.33

Huggies Jumbo Pack Diapers, Pull-Ups, or Goodnites $9.99
Use $2.00/1 – Pull-Ups Training Pants – (pull-ups.com)
Or $1.00/1 – Goodnites Diapers – (goodnites.com)
Final Price:  $4.69

Huggies Wipes $6.29
Final Price:  $4.21

Sylvania 13W CFL Light Bulbs $5.99
Final Price:  $4.01

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


 

Good Tip: Saving money is important – especially if you have a lot of expenses like bills to pay, loans to pay off, and all the other things that drain your bank account. Figuring out a way to save money can feel tedious to some, and like a punishment to others. U.S. News suggests that you try one of these money saving challenges. The “No Eating Out for a Month” Challenge This one is self-explanatory. The goal is to avoid eating out for an entire month. This might be super easy for people who enjoy making meals at home. People who really enjoy dining out, or ordering food to be sent to their home, may struggle with this one. It’s worth a try because spending money on take-out is more expensive than buying groceries. The Pantry Challenge This one is a variation of the “No Eating Out for a Month” challenge. The goal is to use up all of your groceries before you buy more. It forces you to try and remember why you bought a food or beverage that you don’t know what to do with, and gives you the opportunity to find a way to use it. The one exemption to this challenge is the foods that have expired. Don’t eat them! Throw them in the trash. The “No Spend” Challenge Make a goal to avoid spending money during an entire weekend. The only exemption in this challenge is that you are allowed to pay bills. This challenge is interesting because it requires creativity. You must be creative and find workarounds for problems that you would typically solve by spending money. You may have a different outlook on spending after finishing this challenge.