SmartSource Coupon Preview 10/24
Free Coupons, Printable Coupons, Grocery Coupons Online

FreeCoupons.com - Still Couponing and Saving Money Year In and Year Out!



SmartSource Coupon Preview 10/24

Posted on Saturday, October 23rd, 2010 at 7:48 am
Pin It


Using coupons can stretch your budget

Using coupons can stretch your budget

Here is a preview of the upcoming SmartSource coupons coming out tomorrow in the Sunday coupon supplement. Get those store match ups ready!

Air Wick Candle – $2.00 off any 1
Air Wick Freshmatic Compact i-motion Starter Kit – $2/1
Air Wick Scented Oil Twin Refill Pack – $1/1
Air Wick Warmer Unit FREE wyb any Air Wick Scented oil Refill Fragrance – up to $2.19 value
Betty Crocker Decadent Supreme Cake Mix, box – $.50/1
Betty Crocker Warm Delights Bowl or Mini Bowls – $.75/1
Birds Eye Steamfresh Lighty Sauced or While Grain Blends variety FREE wyb any (1) bag of Birds Eye Steamfresh – up to $2.99 value
Chi-Chi’s Salsa Jars, 15oz+ – $1/2
Chi-Chi’s Tortillas – $1/2
Colgate Kids Toothbrush – $.50/1
Colgate Kids Toothpaste – $.50/1
Duck Brand Double Draft Seal – $2/1
Duck Brand Roll-on Window Kit – $2/1
Dulclax product – $1/1
Dulcolax Stool Softener – $1.50/1
Eight O’Clock Coffee bag – $1/1
Eight O’Clock Coffee bags – $2/2
Finish Quantum – $1/1
Land O Lakes Butter – $1/2
Land O Lakes Deli Cheese products – $1/2
Land O Lakes Deli Cheese products, 1lb/16oz+ – $1/1
Land O Lakes Eggs – $.50/1
Land O Lakes Spreadable Butter products – $1/2
McCain Purely Potatoes Frozen Potato Product – $1/1
Philips Sonicare FlexCare+ or FlexCare Rechargeable Sonic Toothbrush – $25/1
Philips Sonicare Toothbrush or Brush Head Multipack – $5/1
Pillsbury Crescent Dinner Rolls – $.40/2
Pillsbury Refrigerated Simply… Buttermilk Biscuits or Rustic French Loaf – $.35/1
Pillsbury Sweet Rolls or Grands Sweet Rolls – $.40/2
Progresso Broth – $.40/1
Progresso Soups – $1/4
Purina Beggin brand Dog Snack, 5oz+/any variety – $1/1
Purina Busy brand Chew Treat, any size/variety – $1/1
Purina Puppy Chow or Dog Chow – 4lb bag+ – $1/1
Purina Puppy Chow or Dog Chow, 17.6lb bag+ – $1.50/1
Purina T Bonz or Tiny T Bonz brand Dog Snack, any size/variety – $1/1
Red Baron Pan Pizza or Pan Pasta product – $1/1
Red Baron Singles product – $1/1
Schick Disposable Razor Package – $1/1
Schick Quattro Titanium Razor or Titanium Trimmer – $2/1
Sunsweet Prune Juice, 64oz – $1/1
TARGET COUPON – Free $5 GC wyb Viva Paper Towels: (1)12pk or (2)8pks
Trident Layers single pack gum – $1/1
Viactiv Soft Chews Dietary Supplements – $2/1
Weight Watchers 6oz Yogurt Cups – $1/5
Zicam Cold Remedy – $1/1
Zicam Cold Remedy Plus – $2/1
Ziploc Vacuum Bag Starter Kit or Refill Bags – $1/1

Leave a Reply

Your email address will not be published.


 

Good Tip: Saving money is important – especially if you have a lot of expenses like bills to pay, loans to pay off, and all the other things that drain your bank account. Figuring out a way to save money can feel tedious to some, and like a punishment to others. U.S. News suggests that you try one of these money saving challenges. The “No Eating Out for a Month” Challenge This one is self-explanatory. The goal is to avoid eating out for an entire month. This might be super easy for people who enjoy making meals at home. People who really enjoy dining out, or ordering food to be sent to their home, may struggle with this one. It’s worth a try because spending money on take-out is more expensive than buying groceries. The Pantry Challenge This one is a variation of the “No Eating Out for a Month” challenge. The goal is to use up all of your groceries before you buy more. It forces you to try and remember why you bought a food or beverage that you don’t know what to do with, and gives you the opportunity to find a way to use it. The one exemption to this challenge is the foods that have expired. Don’t eat them! Throw them in the trash. The “No Spend” Challenge Make a goal to avoid spending money during an entire weekend. The only exemption in this challenge is that you are allowed to pay bills. This challenge is interesting because it requires creativity. You must be creative and find workarounds for problems that you would typically solve by spending money. You may have a different outlook on spending after finishing this challenge.